SMER a KDH - koalícia potupného obchodu

SMER a KDH - koalícia potupného obchodu

Poslanci v stredu schválili novelu ústavy, ktorá zavádza zmeny v justícii a chráni manželstvoZmenyjustícii prinesú priamy vplyv politiky na spravodlivosť, ktorá tým pádom prestane byť spravodlivá. Ústavná ochrana manželstva znamená pre všetkých ľudí, ktorímanželstve nežijú, že týmto počinom sa stali občanmi druhej kategórie.

 

 "Manželstvo je jedinečným zväzkom medzi mužom a ženou. SR manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru," bude po novom v ústave.
Teda ak ste slobodní, rozvedení, nezosobášení alebo deti, touto jednoduchou vetou povýšenou na ústavnú úroveň vám politici odkazujú, že štát vás nebude všestranne chrániť a nebude napomáhať vášmu dobru.

Ústava je základný zákon štátu. Ide o zvláštnu, najvýznamnejšiu formu zákona a právny výraz existencie štátu. Ústava je normatívnym aktom najvyššej sily. A v našom štáte sú od dnes touto najvyššou silou chránené len manželstvá. Ostatné početné obyvateľstvo Slovenska sa musí zmieriť s tým, že nie sú hodní ochrany.

Keďže spadám do tejto „ochránenej“ skupiny, zvedavo sa pýtam, čo to bude pre moje manželstvo znamenať. A hneď si odpovedám – pre moje manželstvo to nebude znamenať nič, pretože ak niekto môže spoľahlivo manželstvo ochrániť, nie je to Ústava, ale manželia samí.
Takže na strane manželov chýba benefit, ktorý by im táto zmena priniesla a pre nemanželov je to jasná deklarácia toho, že sú občanmi druhej kategórie a ich dobru štát napomáhať nebude.
Z toho vyplýva, že táto zmena priniesla len zlo vo forme deklasovania a poníženia polovice plnohodnotných občanov Slovenska.


Perfídna koalícia medzi stranami KDH a SMER teda Slovensku týmto krokom odkazuje,  že na svojich občanov kašle.  Bez spoločenskej a odbornej diskusie schválili závažné zmeny v najvyššom legislatívnom dokumente krajiny.

A je vskutku zaujímavé, že svoju novú koaličnú silu nevyužilo KDH na zrušenie Mečiarových amnestií. V každom volebnom období sa tvárili, že sa s touto morálnou poškvrnou chcú vysporiadať a opakovane predkladali v Národnej rade návrh zmeny ústavy.  Ktorá samozrejme nikdy neprešla, lebo KDH nedisponovalo ústavnou väčšinou v parlamente. Teraz, keď ňou nachvíľu disponovalo, prejavilo svoje pokrytectvo a vyjavilo, že v hrubej podstate o to nikdy nemali záujem, len sa potrebovali predvádzať pred médiami.

Rovnako, ako sa predvádzali včera v parlamente. No na rozdiel od čias minulých včera zmeny prešli. A prešli také zmeny, ktoré ťahajú Slovensko do stredoveku. A to je cena, ktorú zaplatíme my všetci za to, že sa Hrušovský s Ficom nachvíľu mohli pretŕčať pred kamerami a robiť si neplatenú predvolebnú kampaň. Dve hodnotovo a programovo vyprázdnené strany sa rozhodli, že im to stojí za to, aby polarizovali spoločnosť a aby zasadili ďalšiu ranu už aj tak doráňanej spravodlivosti.