Je nemysliteľné, aby bola novopečená komisárka pre deti Viera Tomanová spájaná spoločnou adresou a rodinnými príslušníkmi s prostredím, kde je podozrenie, že práva detí závažným spôsobom porušované. Je tragické, že zrejme práve kvôli jej osobe štátne orgány majú k celej kauze prístup mŕtveho chrobáka. Preto podávame podnet skutočnej ombudsmanke

Ste v zahraničí, no Slovensko vám nie je ukradnuté? 

Milí priatelia,
, ktorí žijete a pracujete v zahraničí, no vaša rodná zem vám nie je ukradnutá a nechcete, aby vám ju niekto ukradol...

Nech správne veci robia správni ľudia 

Natália Blahová je kandidátkou SaS na Komisárku pre deti. Dôvodov je veľa. Napríklad aj príbeh Veroniky a jej dcérky.
Veronikin príbeh si môžete prečítať tu.
A toto jej milé slová:

Komisára pre deti dávno máme, chýba len ten post 

S obrovským nasadením, empatiou a odbornosťou - tak popisujú prácu Natálie Blahovej, kandidátky SaS na post Komisára pre deti ľudia, ktorým pomohla. Jej kandidatúru na post Komisárky pre deti podporuje aj predsedníčka Asociácie náhradných rodín Katarína Kuchťáková. Zajtra ju čaká "pohovor" pred poslancami. Budeme jej držať palce.

Pomáha aj deťom, s ktorými je to ťažké 

Empatická, skúsená, profesionálka - taká je podľa hodnotenia mnohých naša kandidátka na Komisárku pre deti Natália Blahová. Tak ju vidí aj psychologička Zuzana Tomanová.

Daniela Kušnírová o Natálii Blahovej 

Pani Kušnírová je Natálkina teta a sestra jej mamy. Všetky trápenia a problémy prežívala s nimi a bola ich pravou rukou a veľvyslankyňou na úradoch. Bola to bolestná dráma

Odkaz od Vanesskinej mamy 

Ľudia, ktorí mi fandia v mojej kandidatúre na post Komisára pre deti vymysleli veľmi milú formu podpory. Zašli za rodinami a poprosili ich o referencie na našu spoluprácu. Jednou z nich bola rodina malej Vanessky.

Kandidujem na post Komisára pre deti. Prečo? 

Ochrane práv detí sa venujemroky. Mnohokrát sa táto práca podobá bojuveternými mlynmi.
Problémy detí priveľké vzhľadom na ich obmedzené možnostischopnosti sa brániť. A vo svete dospelých máme vystavané bariéry, za ktorými platia pokrivené pravidláokyptená spravodlivosť.
Je pre mňa smutným poznaním, že ak hľadáte empatiu pre trpiace dieťa, často ju nájdete všade inde, len nieľudí, ktorí ju majúpopise práce.

Medzinárodná blamáž. V hlavnej úlohe – trojročné dievčatko 

Jednou ranou pripravili všetkých o všetko. O lásku, vzťahy, istotu. Aby len nič nestálo v ceste pripravenému odsunu dieťaťa za hranice.
Zvoní
mi neznáme číslo. Pani na druhej strane sa ospravedlňuje za prípadné vyrušovanie, číslo jej dala známaÚsmevu ako dar. Volá, lebo je momentálnepatovej situáciiči by som jej nevedela poradiťpomôcť.

Dieťa vám môžu zobrať aj preto, že je choré 

Toto je príbeh malej Vanesky a jej mamy, ktorá svoju takmer trojročnú dcéru nemala doma ani jediný deň jej života. Pretože Vaneska je chorá.