Európska únia

Anglické adopcie detí kontra Slovensko 

Anglicko je špecifické raritným odnímaním detí z biologických rodín. Nezvyklé nie je to, že dieťa môže byť za istých okolností z rodiny vyňaté. situácie a dôvody, kedy je naozaj nutné dieťa chrániť pred jeho biologickým rodičom alebo pred zanedbávaním. Záleží na súdoch a sociálnych pracovníkoch, aby tieto dôvody naozaj dôsledne zvažovali. Či naozaj zvažujú, to nemožno fundovane posúdiť, keďže na poručnícku agendu platí v Anglicku prísne informačné embargo zakotvené v tamojšej legislatíve.

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu 2014 

Bratislava 25. mája (TASR) – V novom europarlamente budú za Slovensko sedieť poslanci strán Smer-SD, KDH, SDKÚ-DS, SaS, NOVA, OĽaNO, Most-Híd a SMK. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb do Európskeho parlamentu (EP), ktoré dnes zverejnila Ústredná volebná komisia.

Európsky parlament a správa „Lunacek“ 

Dňa 4.2.2014 bola v Európskom parlamente schválená správa „Lunacek“.
Minulý rok zverejnila Agentúra pre základné práva  výsledky mapovania práv LGBTI  na vzorke 93 tisíc ľudí. Prieskum potvrdil masívnu diskrimináciu. Takmer každý druhý respondent z komunity LGBTI sa za uplynulý rok cítili nejakým spôsobom diskriminovaný alebo obťažovaný a každý štvrtý bol fyzicky napadnutý alebo sa mu napadnutím vyhrážali.

Voľby do Europarlamentu 

Voľby do Európskeho parlamentu, sa uskutočňujú pravidelne každých 5 rokovod roku 1979. Európsky parlament je jedinou demokratickou inštitúciou Európskej únie. Výraznú väčšinu mociEurópskej únii však držia nedemokratické inštitúcie, ktorých predstavitelia neboli na svoje posty zvolení občanmi.