Najčítanejšie

Vymierame a vlastná hlúposť nás dorazí 

Vyspelé krajiny majú závažný problém. Vymierajú. Detí sa rodí príliš málo na to, aby bolibudúcnosti zárukou ekonomického rastuaby podržali početnú starnúcu generáciu, ktorej vek dožitia stále stúpa. Tento trend bude mať v dohľadnej dobe za následok spomalenie rozvojazhoršenie sociálnej situácie vo všetkých vyspelých krajinách.

Násilné adopcie rómskych detí homosexuálnymi rodičmi 

Občas sa dejú nesúvisiace veci vo veľmi nešťastných spojitostiach. Ešte stále hrmí médiami búrka okolo detí, ktoré boliAnglicku odňaté slovenskej rodine zverené boli do adopcie. Homosexuálnemu páru. Voči tomu sa ohradzujú rodičia, ktorí si neprajú, aby ich deti boli vychovávané homosexuálnymi mužmi.
Nešťastnými spojitosťami nazývam to, že v tomto medializovanom prípade sa spájajú dva rovnako závažné ale úplne nezávislé problémy.

Trnava - komunálne voľby 2014 

Ešte neodznel rozruch okolo eurovoliebstranícke štruktúry na regionálnych úrovniach začali živo diskutovať o tom, kto sikoláča miestobcí odhryzne väčší politický krajecNikoho dnesneprekvapí, že to posledné, o čo sa politici zaujímajú, je prospech pre občanov

Ste v zahraničí, no Slovensko vám nie je ukradnuté? 

Milí priatelia,
, ktorí žijete a pracujete v zahraničí, no vaša rodná zem vám nie je ukradnutá a nechcete, aby vám ju niekto ukradol...

Ako vybabrať s prúserom? Zničíme decku život 

Kristián mi volalutorok. Vraj mu riaditeľka detského domova povedala, že do piatku musí opustiť detský domov. Nikdy predtým sa o tom slovom nezmienila. Je druhák na strednej škole, budúci týždeň skladá skúškyautoškole. Jediné, čo , je jeho mladšia sestrakamarátidecáku.

Prezident Gašparovič medzi najhlúpejšími celebritami 

Keď sa ľudu nechce k urnám, stáva sa, že najvyšším ústavným činiteľom je zrazu človek, ktorý  s prehľadom viedolrebríčkoch o najhlúpejšiu celebritu. O chvíľu odchádzaZaspomínajme si teda na jeho zrnká múdrosti, ktorými nás  po roky oblažoval:

Čakajú na svoje mäsiarky 

Dňa 24.10. uviedla televízia Markíza reportážhroznom nálezeBratislave v byte na Račianskej ulici. Polícia tam objavila dve teláštádiu rozkladu. Mŕtvymi boli matkajej syn. Akoprečo zomreli sa zatiaľ nevie.

Kandidujem na post Komisára pre deti. Prečo? 

Ochrane práv detí sa venujemroky. Mnohokrát sa táto práca podobá bojuveternými mlynmi.
Problémy detí priveľké vzhľadom na ich obmedzené možnostischopnosti sa brániť. A vo svete dospelých máme vystavané bariéry, za ktorými platia pokrivené pravidláokyptená spravodlivosť.
Je pre mňa smutným poznaním, že ak hľadáte empatiu pre trpiace dieťa, často ju nájdete všade inde, len nieľudí, ktorí ju majúpopise práce.

Maďari za Dunaj! 

..alebo jeden večer v našej obývačke.

Uspávam deti. Možno to, maminy, poznáte. Nech akékoľvek akútne povinnosti, pracovné, spoločenské... treba zostať v detskej izbe, poškrabkať po chrbátiku, pohladkať alebo len tak ležať a počkať, kým sa im začnú privierať oči.

Démon zvaný Juvenilná justícia 

"Brainwanshing je násilné ovplyvňovanie postojov, vôle a spôsobov myslenia psychickým nátlakom, systematickou demagógiou a narúšaním kritického myslenia podľa toho, ako to vyhovuje manipulátorovi. Podmienkou úspešného brainwashingu je, aby bol objekt udržiavaný v permanentnom strese, pretože vtedy je potenciálne najlepšie prístupný manipulácii." (def. zdroj wiki) 
Juvenilná justícia je strašiak, ktorý absolútne spĺňa tieto kritériá.