Najčítanejšie

Vymierame a vlastná hlúposť nás dorazí 

Vyspelé krajiny majú závažný problém. Vymierajú. Detí sa rodí príliš málo na to, aby bolibudúcnosti zárukou ekonomického rastuaby podržali početnú starnúcu generáciu, ktorej vek dožitia stále stúpa. Tento trend bude mať v dohľadnej dobe za následok spomalenie rozvojazhoršenie sociálnej situácie vo všetkých vyspelých krajinách.

Násilné adopcie rómskych detí homosexuálnymi rodičmi 

Občas sa dejú nesúvisiace veci vo veľmi nešťastných spojitostiach. Ešte stále hrmí médiami búrka okolo detí, ktoré boliAnglicku odňaté slovenskej rodine zverené boli do adopcie. Homosexuálnemu páru. Voči tomu sa ohradzujú rodičia, ktorí si neprajú, aby ich deti boli vychovávané homosexuálnymi mužmi.
Nešťastnými spojitosťami nazývam to, že v tomto medializovanom prípade sa spájajú dva rovnako závažné ale úplne nezávislé problémy.

Trnava - komunálne voľby 2014 

Ešte neodznel rozruch okolo eurovoliebstranícke štruktúry na regionálnych úrovniach začali živo diskutovať o tom, kto sikoláča miestobcí odhryzne väčší politický krajecNikoho dnesneprekvapí, že to posledné, o čo sa politici zaujímajú, je prospech pre občanov

Ste v zahraničí, no Slovensko vám nie je ukradnuté? 

Milí priatelia,
, ktorí žijete a pracujete v zahraničí, no vaša rodná zem vám nie je ukradnutá a nechcete, aby vám ju niekto ukradol...

Ako vybabrať s prúserom? Zničíme decku život 

Kristián mi volalutorok. Vraj mu riaditeľka detského domova povedala, že do piatku musí opustiť detský domov. Nikdy predtým sa o tom slovom nezmienila. Je druhák na strednej škole, budúci týždeň skladá skúškyautoškole. Jediné, čo , je jeho mladšia sestrakamarátidecáku.

Kandidujem na post Komisára pre deti. Prečo? 

Ochrane práv detí sa venujemroky. Mnohokrát sa táto práca podobá bojuveternými mlynmi.
Problémy detí priveľké vzhľadom na ich obmedzené možnostischopnosti sa brániť. A vo svete dospelých máme vystavané bariéry, za ktorými platia pokrivené pravidláokyptená spravodlivosť.
Je pre mňa smutným poznaním, že ak hľadáte empatiu pre trpiace dieťa, často ju nájdete všade inde, len nieľudí, ktorí ju majúpopise práce.

Prezident Gašparovič medzi najhlúpejšími celebritami 

Keď sa ľudu nechce k urnám, stáva sa, že najvyšším ústavným činiteľom je zrazu človek, ktorý  s prehľadom viedolrebríčkoch o najhlúpejšiu celebritu. O chvíľu odchádzaZaspomínajme si teda na jeho zrnká múdrosti, ktorými nás  po roky oblažoval:

Čakajú na svoje mäsiarky 

Dňa 24.10. uviedla televízia Markíza reportážhroznom nálezeBratislave v byte na Račianskej ulici. Polícia tam objavila dve teláštádiu rozkladu. Mŕtvymi boli matkajej syn. Akoprečo zomreli sa zatiaľ nevie.

Rómovia na Slovensku 

Pre voľbami sa zvyknú vyťahovať rôzne "karty". Napríklad rómska karta väčšinou zaberá. Koho však skutočne zaujímajú Rómovia na Slovensku?

Otázky existencializmu 
Ktonás si je sebou taký istý, aby mohol povedať, že by obstál, morálne obstáluzavretom meste napadnutom morom. Ktonás si je istý, že by nesiahol po majetku niekoho iného, že by nesiahol po zbrani, že by nepodviedol, keby šlo o život? Ktonás by chcel, aby jeho charakter bol testovaný akoCamusovom morovom meste? Byť hlavným hrdinom existenciálnej drámy nie je med lízať. O tom vedia svoje Rómovia na Slovensku.

Deti z detských domovov nemajú šancu 

, ktorí čítajte môj blog, poznáte Veroniku,čiastočne aj jej osudobrovské problémy, ktoré musí prekonávať pri svojom osamostatňovaní. Veronika si naveľa vymohla svoju vlastnú dcérkudetského domovasebe na návštevný pobyt. Ona ako chovankyňa detského domova bola odkázaná na pomocspoluprácu jeho zamestnancov. sa bohužiaľ ničím nevyznamenali. Priam naopak. Na veľké šťastie osudu je ale Veronika veľmi aktívneinteligentné žieňa.

Minulý článok som končila slovami, že mi je ťažko, keď si pomyslím na to, že detské domovy plné oveľa slabších Veroník, ktorým nemá kto pomôcť. Veľmi intenzívne som to vnímala na našej spoločnej okružnej jazde za dávkouhmotnej núdzi.