Slovenská politika

Ste v zahraničí, no Slovensko vám nie je ukradnuté? 

Milí priatelia,
, ktorí žijete a pracujete v zahraničí, no vaša rodná zem vám nie je ukradnutá a nechcete, aby vám ju niekto ukradol...

Ryby v Trnávke 

Prišli nás do Trnavy navštíviť priatelia z ďalekaDve rodiny s deťmi. Ubytovali sme ich v zámočku za mestom, ktorý nedávno postavili, lebo mesto nutne potrebovalo ďalší hotel. Hneď ráno sme ich išli vyzdvihnúť na malú nedeľnú prechádzku po meste.Schádzali sme dolu briežkom po udržiavanom anglickom trávniku smerom k zámku a už z diaľky sme videli ich deti, ako behajú a jašia sa okolo fontány

Trnava - komunálne voľby 2014 

Ešte neodznel rozruch okolo eurovoliebstranícke štruktúry na regionálnych úrovniach začali živo diskutovať o tom, kto sikoláča miestobcí odhryzne väčší politický krajecNikoho dnesneprekvapí, že to posledné, o čo sa politici zaujímajú, je prospech pre občanov

Vymierame a vlastná hlúposť nás dorazí 

Vyspelé krajiny majú závažný problém. Vymierajú. Detí sa rodí príliš málo na to, aby bolibudúcnosti zárukou ekonomického rastuaby podržali početnú starnúcu generáciu, ktorej vek dožitia stále stúpa. Tento trend bude mať v dohľadnej dobe za následok spomalenie rozvojazhoršenie sociálnej situácie vo všetkých vyspelých krajinách.

SMER a KDH - koalícia potupného obchodu 

Poslanci v stredu schválili novelu ústavy, ktorá zavádza zmeny v justícii a chráni manželstvoZmenyjustícii prinesú priamy vplyv politiky na spravodlivosť, ktorá tým pádom prestane byť spravodlivá. Ústavná ochrana manželstva znamená pre všetkých ľudí, ktorímanželstve nežijú, že týmto počinom sa stali občanmi druhej kategórie.

Násilné adopcie rómskych detí homosexuálnymi rodičmi 

Občas sa dejú nesúvisiace veci vo veľmi nešťastných spojitostiach. Ešte stále hrmí médiami búrka okolo detí, ktoré boliAnglicku odňaté slovenskej rodine zverené boli do adopcie. Homosexuálnemu páru. Voči tomu sa ohradzujú rodičia, ktorí si neprajú, aby ich deti boli vychovávané homosexuálnymi mužmi.
Nešťastnými spojitosťami nazývam to, že v tomto medializovanom prípade sa spájajú dva rovnako závažné ale úplne nezávislé problémy.

Prezident Gašparovič medzi najhlúpejšími celebritami 

Keď sa ľudu nechce k urnám, stáva sa, že najvyšším ústavným činiteľom je zrazu človek, ktorý  s prehľadom viedolrebríčkoch o najhlúpejšiu celebritu. O chvíľu odchádzaZaspomínajme si teda na jeho zrnká múdrosti, ktorými nás  po roky oblažoval:

Pod diktátom hlúposti 

Ak by som si mohla vybrať krajinu, do ktorej sa narodím, asi by som si vybrala Slovensko. Pretože všetko je tu tak kumulované, zhustenénadupané do niekoľkých kilometrov štvorcových, že to pôsobí ako extrakt.

Peter Osuský sa vzdal kandidatúry  

Dňa 29.1.2014 sa Peter Osuský vzdal svojej kandidatúry na post prezidentaStrana SaS rozhodnutie Petra Osuského vzdať sa prezidentskej kandidatúry vníma ako gesto politika, ktorý aj v tejto neľahkej chvíli pochopil, čo je pre krajinu správne a konal zodpovedne podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia

Šesť ingrediencií výbušného kokteilu 

Počula som mnohýchvás hovoriť o tom, že preventívne balia kufre. Že tu nie je o čo stáť. Lebo kokteil aktuálnych situácií môže mať nebezpečný a výbušný charakter. A tu jedovaté ingrediencie tohto kokteilu:

1. Polícia  a súdnictvo
Na osvetlenej ulici pod monitorovacou kamerou holé gebule surovo mlátili bezbranných ľudí a je len vec nesmierneho šťastia, že kopmi do hlavy nikohonich nepripravili o život. Aj laik bez právneho povedomiabez zdravotníckej praxe vidí, že išlo o závažné ohrozenie zdravia a života