Sociálne veci

Medzinárodná blamáž. V hlavnej úlohe – trojročné dievčatko 

Jednou ranou pripravili všetkých o všetko. O lásku, vzťahy, istotu. Aby len nič nestálo v ceste pripravenému odsunu dieťaťa za hranice.
Zvoní
mi neznáme číslo. Pani na druhej strane sa ospravedlňuje za prípadné vyrušovanie, číslo jej dala známaÚsmevu ako dar. Volá, lebo je momentálnepatovej situáciiči by som jej nevedela poradiťpomôcť.

Dieťa vám môžu zobrať aj preto, že je choré 

Toto je príbeh malej Vanesky a jej mamy, ktorá svoju takmer trojročnú dcéru nemala doma ani jediný deň jej života. Pretože Vaneska je chorá.

Myší raj a úpadok spoločnosti 

Doktor Calhoun zasvätil celý svoj vedecký život tomu, aby vybudoval dokonalý myší raj. A sledoval následky tohto blahobytu.

Obvinenia zo sexuálneho zneužívania detí veľmi citlivou témou. Preto je dôležité, aby úrady, súdypolícia postupovali promptnenanajvýš dôsledne. V banku je totiž život dieťaťa, jeho fyzicképsychické zdraviepoškodenia, ktoré si bude bolestne niesť životom. Uplynul viac ako jeden rok odvtedy, keď ma oslovila Lenka - mama malej Natálky. V čerstvomhroznom zážitku mi vypovedala, čo sa dozvedela od malej dcérky. jej pri kúpaní začala vysvetľovať, kam jej otec dáva penis a prsty, popisovala masturbačné pohyby.

Čakajú na svoje mäsiarky 

Dňa 24.10. uviedla televízia Markíza reportážhroznom nálezeBratislave v byte na Račianskej ulici. Polícia tam objavila dve teláštádiu rozkladu. Mŕtvymi boli matkajej syn. Akoprečo zomreli sa zatiaľ nevie.

Majin príbeh 

Je to jej život. Dovolila nám všetkým doň nazrieť. Ponúka nám ho z dôležitého dôvodu. Nechce, aby si iné deti museli vytrpieť to, čo si v živote vytrpela ona. Aj takto môže vyzerať detský svet:

Sociálna pracovníčka: "Tú si neberte, je to kurva" 

Katka a Peter boli pestúnmidvanásť rokov. Ich dom zohrievali šťastím dvaja chlapci. Bratia. Malí beťári. Kým sa batolili, mama mala s nimi veľa práce. Vypiplala ich zo smútku a z alergií. Neskôr ich hrdý otec učil všetko, čo treba vedieť robiť okolo malého hospodárstva

Inakosť alebo dva odtiene bielej 

Zdalo sa, že na Janu a Pavla sa po dlhej dobe konečne usmialo šťastie. Predvolali si ich na úrad. Mali pre nich dobrú správu. V databáze sa objavilo dieťatko - novorodené, dokonca s generálnym súhlasom na adopciu. Dievčatko bolo ešte v pôrodnici a nemalo ani meno.

Stratené deti 

Okolnosti prípadu vyšetruje odbor kontroly Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny, odbor kontroly Ministerstva školstva, ÚPSVaR v mieste bydliska dotknutých a Okresné riaditeľstvo policajného zboru v mieste bydliska mladistvého.

Život pred životom 

Možno o tom, kedy začína život.

Dr. Fedor bol pôrodník a zároveň psychiater. Rozpracoval zaujímavý projekt. Keď ho u nás predniesol vedeckej obci, bol vysmiaty
Švédsko sa stalo jeho druhou domovinou. Zmenil si meno na Freyberg a nebolo to jediné, čo zmenil.